Léčivé masáže v Ostravě

hloubkové, sportovní, rekondiční a reflexní masáže

Image

Hloubková masáž
účinná terapeutická masáž

Jedná se o masáž velmi intenzivního provedení. Velký tlak, který se při masáži používá vede k efektivnímu uvolnění svalů. Tento typ masáže mohou používat pouze zkušení maséři.

Masáž je zaměřená na uvolnění hlubokých vrstev svalů hlavně kolem páteře, případně v oblasti pletence dolních nebo horních končetin, dle daných potíží. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje spasmy a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

Sportovní masáž
součást každého sportovce

Sportovní masáž je masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.

Primárním posláním této masáže je úzké zaměření na konkrétní svalové skupiny, které bude sportovec při svém sportovním výkonu využívat. Tato masáž se používá jak před výkonem, tak také po výkonu. Nedílnou součástí této masáže je také prevence proti zranění a urychlení regenerace zatížených svalů.

Image
Image

Rekondiční masáž
síla relaxace

Rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu. Zaměřuje se zejména na nejvíce namáhaná části těla.

Nedílnou součástí této relaxační masáže je především její preventivní účinek před vznikem chronických obtíží pohybového aparátu. Současně však slouží také k psychickému uvolnění a celkovému snížení tělesného a duševního napětí. Rekondiční masáž vám tak bude velkým pomocníkem v boji proti fyzické i psychické únavě.

HLOUBKOVÁ, SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ V OSTRAVĚ!

Masáže dětí
masáž pro malé sportovce

Častým nedostatkem ve sportovní přípravě dětí je jejich nedostatečná regenerace. Jedná se o velmi důležitou součást sportovní přípravy, která se velmi často podceňuje.

Dětský organismus může být náročnými tréninky přetěžován a je nezbytně nutné, aby pravidelně docházelo k jeho uvolnění. U mnohých sportů také dochází k jednostrannému přetěžování některých částí těla a tato disbalance se musí něčím kompenzovat. Nedostatečná regenerace může vést až k chronickým potížím a mnohé z těchto problémů se mohou objevit až v pozdějším věku.

Image
Image

Reflexní terapie
masáž plosek nohou

Vznik této terapie sahá do velmi vzdálené historie. Byla vynalezena v Asii před více neš 1000 lety a pro své výsledkyt je považována za jednu z nejúčinnějších metod alternativní léčby.

Naše chodidla obsahují velké množství bodů, které jsou nervovými propojeními spojeny s jednotlivými částmi těla včetně orgánů. Znamená to tedy, že tyto jednotlivé části těla můžeme ovlivňovat tlakem na příslušné body, které se na chodidlech nacházejí. Touto stimulací tak odstraňujeme energetickou nerovnováhu jednotlivých orgánů.